Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut i ka akuzuar Shtetet e Bashkuara si përgjegjëse për betejën detare të fundjavës midis Koresë së Jugut dhe të Veriut.
Ministria e Jashtme e Koresë së Veriut ka thënë se prania e fuqishme ushtarake e Shteteve të Bashkuara e ka orkestruar përleshjen, për të rritur tensionet midis dy fqinjëve.
XS
SM
MD
LG