Ndërlidhjet

TEHERAN


Një aeroplan transportues i Shteteve të Bashkuara sot arriti në Iran me ndihma në vlerë prej 300 mijë dollarësh për viktimat e tërmetit të fundit.
Ndihmat janë dërguar përmes UNICEF-it, meqë Shtetet e Bashkuara dhe Irani nuk kanë të vendosura marrëdhënie dioplomatike.
XS
SM
MD
LG