Ndërlidhjet

SHKUP


Implementimi i marrëveshjes paqësore është mundësia e vetme e Maqedonisë për të ecur drejt integrimit në Bashkimin Evropian, kurse alternativa janë varfëria dhe jostabiliteti, tha Chris Patten, Komisioneri i Bashkimit Evropian për Çështje të Jashtme.
Patten tha se Bashkimi Evropian do ti akordojë Maqedonisë ndihmë urgjente prej 26.5 milionë euro, për të zbutur pasojat nga lufta e vitit të kaluar.
Patten u bëri thirrje liderëve të këtij vendi ballkanik për zgjedhje të lira e të qeta parlamentare.
XS
SM
MD
LG