Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryeministri i Danimarkës Anders Fogh Rasmussen tha se Bashkimi Evropian do t’i pranojë vetëm ato vende kandidate që i kanë plotësuar kushtet ekonomike dhe politike.
“Vala e parë e zgjërimit, që shpresoj do të jetë në dhjetor,
nuk është edhe vala e fundit. Ne e dijmë sigurtë se, Rumania dhe Bullgaria nuk do të jenë ndër vandet kandidate që janë të gatshme për tu pranuar”, tha Rasmussen.
XS
SM
MD
LG