Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush i ka shprehur popullit afgan ngushëllimet e amerikanëve, për dëmet e mundshme ndaj civilëve gjatë fushatës së fundit ushtarake anti-terroriste në Afganistan.
Ndërkohë, ekspertë amerikanë dhe afganë janë angazhuar në zbulimin e fakteve rreth ngjarjes, tha në Pentagon gjenerali Gregory Newbold.
“Ne kemi një ekip të përbashkët amerikano-afgan, të udhëhequr nga zyrtarë afganë. Ekipi i ka filluar hetimet për ndriçimin e detajeve”, tha gjenerali Newbold.
XS
SM
MD
LG