Ndërlidhjet

PRAGË


Aktivisti i opozitës irakiene Mohammed Mohammed Ali, e ka dënuar ashpër terrorizmin dhe sundimtarin e Irakut Saddam Hussein.
Në konferencën e liderëve religjiozë në Pragë, ai tha se sulmet e 11 shtatorit kundër Shteteve të Bashkuara ishin sulme kundër vetë civilizimit.
“Meqë jam nga Iraku, ju bëj thirrje për të mbrojtur popullin irakien, dhe për t’i dhënë fund regjimit brutal dhe terrorist të Saddam Husseinit”, tha Ali.
XS
SM
MD
LG