Ndërlidhjet

ZAGREB


Presidenti i Bullgarisë Gjeorgji Parvanov sot do të fillojë vizitën 4 ditëshe në Kroaci, për ti dhënë shtytje marrëdhënieve ekonomike midis dy vendeve.
Të dyja palët gjithashtu do ti diskutojnë përpjekjet e Zagrebit dhe Sofjes për të bashkëpunuar sa më ngushtë me Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG