Ndërlidhjet

PEKIN


Mbi 50 minatorë kanë mbetur të ngujuar dhe rrezikohet të humbin jetën, në katastrofën më të re të minierave në Kinë.
Zyrtarët thanë se minatorët kanë pak gjasa të mbijetojnë, pas shpërthimit të fuqishëm në minierën në provincën Xhilin, në verilindje të vendit.
XS
SM
MD
LG