Ndërlidhjet

ALGJER


Të paktën 29 të vrarë dhe 40 të plagosur është bilanci i një shpërthimi bombe në një qendër tregtare në periferi të kryeqytetit të Algjerisë.
Nuk dihen autorët e atentatit, por të dyshuarit e parë janë grupet militante islamike. Si rezultat i dhunës me motive fetare, 100 mijë njerëz kanë humbur jetën në vend, në vetëm 10 vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG