Ndërlidhjet

VIENË


Ekspertë të Kombeve të Bashkuara dhe Irakut u takuan sot në kryeqytetin austriak për të diskutuar në nivel teknik, rreth marrëveshjes për kthimin e inspektorëve për armatim në Bagdad.
Specialistët nuk kanë dhënë hollësi për rrjedhën e bisedimeve. Sekretari i përgjithshëm i OKB-ve, Kofi Anan, ka deklaruar më herët se pas finalizimit të marrëveshjes mund të bisedohet edhe për heqjen e sanksioneve ndaj Irakut.
XS
SM
MD
LG