Ndërlidhjet

ELZAIG


Dy policë turq dhe një anëtar i dyshuar i organizatës islamike Hezbullah janë vrarë sot në qytetin Elzaig të Turqisë ndërsa një tjetër polic është plagosur rëndë gjatë shkëmbimit intensiv të zjarrit.
Turqia ka akuzuar edhe në të kaluarën Iranin fqinj për financimin e Hezbollahut, akuzë që Teherani e ka përgënjeshtruar në vazhdimësi.
XS
SM
MD
LG