Ndërlidhjet

SHANGAI


Tajfuni që goditi sot brigjet lindore të Kinës, u ka marrë jetën të paktën gjshtë njerëzve dhe ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale.
Në ishullin Okinava të Japonisë tajfuni la, gjatë fillimit të javës, mijëra banorë pa energji elektrike.
XS
SM
MD
LG