Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Zyra Federale e Hetimeve e Shteteve të Bashkuara, FBI, po heton rreth personit të armatosur që qëlloi për vdekje dje, dy persona në zyrën e kompanisë ajrore izraelite El Al, të aeroportit të Los Anxhelosit. Bëhet fjalë për Hesham Mohamed Hadajet, i lindur në Egjipt dhe i emigruar në vitin 1992 në Shtetet e Bashkuara.
Ndërkaq, Riçard Garsia, shefi i zyrës së FBI-së për Los Anxhelosin tha se të dhënat fillestare nuk tregojnë që sulmi të ketë qenë një akt terrorist por një incident i izoluar.
XS
SM
MD
LG