Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

ZAGREB


“Kryesia e Unionit Demokrat Kroat ka vendosur të mos mbështesë një qeveri të re eventuale të Ivica Raçanit, sepse kjo është një zgjidhje e keqe” - ka thënë numri një i HDZ-së, Ivo Shanader.
Zoti Raçan dha dorëheqjen pas një çarje mes partnerëve të koalicionit qeverisës të Kroacisë, por analistët parashikojnë që presidenti Stipe Mesiç t’a riemërojë dhe t’i ngarkojë ish-kryeministrit formimin e një qeveri të re.
XS
SM
MD
LG