Ndërlidhjet

VIENË


Iraku dhe Kombet e Bashkuara dështuan të arrijnë marrëveshjen për kthimin e inspektorëve për armatim në Bagdad.
Sekretari i përgjithshëm i OKB-ve, Kofi Anan dhe ministri i jashtëm iraken, Naxhi Sabri, përfunduan pa sukses raundin e tretë të bisedimeve të nivelit të lartë, të nisura këtë vit.
XS
SM
MD
LG