Ndërlidhjet

ELZAIG


Tre policë turq dhe një anëtar i dyshuar i organizatës islamike Hezbullah janë vrarë sot në qytetin Elzaig të Turqisë gjatë shkëmbimit intensiv të zjarrit.
Turqia ka akuzuar edhe në të kaluarën Iranin fqinj për financimin e Hezbollahut, akuzë që Teherani e ka përgënjeshtruar në vazhdimësi.
XS
SM
MD
LG