Ndërlidhjet

UASHINGTON - KABUL


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush i ka shprehur presidentit të Afganistanit, Hamid Karzai, “hidhërimin” për vdekjen e 48 civilëve në bombardimet amerikane të fillim javës.
Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë tha se presidenti Bush dhe homologu i tij Karzai, vendosën gjatë bisedës telefonike se i takon misionit për gjetjen e fakteve të përcaktojë shkaqet, ndërsa riafirmuan agnazhimin e përbashkët për të luftuar terorizmin.
XS
SM
MD
LG