Ndërlidhjet

RIGË, Letoni


Konferenca e liderëve të 9 vendeve kandidate për anëtarësim në NATO dhe Kroacisë, hyn sot në ditën e dytë të saj, ndërsa pjesëmarrësit kanë deklaruar se pritshmëria e tyre është që takimi të forcojë shanset për anëtarësim në Aleancë.
Vendimi për zgjerim do të përcaktohet në samitin e Pragës, që mbahet në muajin nëntor.
XS
SM
MD
LG