Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Tre civilë palestinezë, mes të cilëve një grua dhe vajza e saj dy-vjeçare, kanë humbur jetën kur trupat izraelite hapën zjarr mbrëmë mbi një numër shtëpish në jug të Rripit të Gazës.
Dëshmitarët, të cituar nga agjensia DPA, thonë se qyteti ishte i qetë në momentin kur trupat nisën të qëllonin.
XS
SM
MD
LG