Ndërlidhjet

MAJN – SHTETET E BASHKUARA


Shtetet e Bashkuara e kanë dënuar vrasjen e nënpresidentit afgan, Haxhi Abdul Kadir, duke e cilësuar “një akt brutal dhune”. Presidenti Bush e quajti të ndjerin Kadir “një njeri që dëshironte liri dhe qëndrueshmëri për vendin e tij” dhe i ofroi autoriteteve afgane ndihmë për gjetjen e autorëve.
Edhe Pakistani e Irani e kanë dënuar vrasjen e sotme duke e cilësuar respektivisht si “akt terrorist” dhe “një krim të urrejtshëm”.
XS
SM
MD
LG