Ndërlidhjet

SHRINIGAR


2 ushtarë indianë dhe 2 rebelë të dyshuar islamikë janë vrarë gjatë luftimeve të sotme mes forcave qeveritare dhe rebelëve islamikë, në Kashmirin e kontrolluar nga India.
Pas një periudhe të shkurtër ndërprerje, guerilët islamistë kanë filluar sërish të hyjnë nga Pakistani, thonë burimet indiane.
XS
SM
MD
LG