Ndërlidhjet

RIGË


Udhëheqësit e 9 vendeve, që shpresojnë t’i bashkangjiten NATO-s, zhvilluan bisedime sot në kryeqytetin e Letonisë, Rigë.
Në përfundim të takimit 2 ditor ata kanë theksuar përkushtimin e tyre për thellimin e reformave dhe forcimin e demokracive.
Vendimi për zgjerimin e NATO-s do merret në takimin e Pragës, që mbahet nëntorin e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG