Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm i Francës Dominique de Villepin do të takohet në Moskë me presidentin e Rusisë Vladimir Putin dhe zyrtarët e lartë rusë.
Ministria e jashtme franceze ka njoftuar se bisedimet do të fokusohen në dhunën në Lindjen e Mesme, marrëdhëniet e Rusisë me Bashkimin Evropian, dhe çështje të tjera strategjike.
XS
SM
MD
LG