Ndërlidhjet

SEUL


Marina e Koresë së Jugut ka pranuar se nuk ka reaguar si duhet gjatë përleshjes detare me Korenë e Veriut, javën e kaluar, me ç’rast u vranë disa marinarë jug-koreanë.
Admirali Bae Sang-Gi tha se raportet e gabuara nga komandantët e anijeve kanë bërë që reagimi të jetë i ngathtë.
Bae tha se sulmi i papritur kundër anijes jug-koreane “ishte paramenduar dhe planifikuar në detaje”.
XS
SM
MD
LG