Ndërlidhjet

CIRIH


Trupi i kontrollit të trafikut i kompanisë ajrore Swiss Air ka bërë publike se përkohësisht do t’i reduktojë për 20 % numrin e aeroplanëve që fluturojnë mbi qiellin e Zvicrës.
Vendimi i këtillë vjen pas përplasjes, që ndodhi të hënën midis një aeroplani transportues dhe një aeroplani rus të udhëtarëve, me ç’rast 71 persona e humbën jetën.
XS
SM
MD
LG