Ndërlidhjet

BARSELONË


Konferenca e 14. ndërkombëtare për luftimin e SIDA-s sot i fillon punimet në Barselonë.
Mijëra mjekë, shkencëtarë, pacientë, politikanë dhe aktivistë humanitarë pritet të marrin pjesë në tubimin një javësh, i cili duhet të përcaktojë masat për të penguar përhapjen e kësaj sëmundje, nga e cila deri në 2020 vlerësohet të vdesin 68 milionë njerëz.
XS
SM
MD
LG