Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov, ka deklaruar sot se mospranimi amerikan për njohjen e Gjykatës Ndërkombëtare tregon dhe njëherë “mosinteresimin amerikan për opinionin ndërkombëtar”.
Sipas Ivanov, mospranimi i kësaj gjykate është një tjetër në listën e pakteve ndërkombëtare të refuzuara nga Uashingtoni.
XS
SM
MD
LG