Ndërlidhjet

SPLIT


Dalai Lama tha sot në qytetin kroat, Split se nëse Kina dëshiron të luajë një rol global duhet të demokratizohet dhe të mos kontrollojë më Tibetin.
Dalai Lama është në vizitë 4 ditore në Kroaci, por nuk do të takohet me përfaqësues të qeverisë.
Dalai Lama është fitues i çmimit Nobel për paqe më 1989 dhe konsiderohet nga mbështetësit e tij si udhëheqësi shpirtëror dhe kreu i shtetit të Tibetit
XS
SM
MD
LG