Ndërlidhjet

TOKIO


Japonia dhe Bashkimi Evropian kanë rënë dakort për të forcuar politikat e ndihmës për vendet e varfra, dhe të vendosin rregullatorë të qëndrueshëm lidhur me politikat e mjedisit.
Kjo është bërë e ditur pas takimit të sotëm mes kryeministrit japonez, Koizumi dhe atij danez, Rasmunsen. Danimarka ka marrë në fillim të këtij muaji kryesinë e rradhës të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG