Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia e ka theksuar kundërshtimin e saj me intervenimin e armatosur në Irak, duke e quajtur “absolutisht të papranueshëm” përdorimin e forcës nga fuqitë e huaja.
Ministria e jashtme e Rusisë tha se mosmarrëveshjet rreth Irakut mund të zgjidhen me mjete politike.
Deklarata vlerëson se bisedimet midis Kombeve të Bashkuara dhe zyrtarëve të Irakut kanë shënuar progres.
XS
SM
MD
LG