Ndërlidhjet

BERLIN


Bellorusia sërish nuk është pranuar në seksionin parlamentar të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë.
Komiteti i përhershëm ka vendosur që të shtyjë vendimin deri në takimin në Vienë, në muajin shkurt, tha zëdhënësi i Asamblesë Jan Joorens.
Bellorusia refuzohet të pranohet prej vitit 1996, kur presidenti Alyaksandr Lukashenka e shpërndau parlamentin e dalë nga zgjedhjet demokratike.
XS
SM
MD
LG