Ndërlidhjet

TOKIO


Kryeministrat e Japonisë dhe Danimarkës, liderit aktual të Bashkimit Evropian, kanë rënë dakord të vazhdojnë politikat e tyre të ndihmave të fuqishme ndërkombëtare për të shtyrë përpara rregullativat e ambientit.
Në deklaratën e përbashkët të kryeministrave Junichiro Koizumi dhe Anders Fogh Rasmussen, të dyja palët e kanë theksuar edhe përkushtimin e tyre për reduktimin e emisionit të gazrave që shkakton ngrohjen globale.
XS
SM
MD
LG