Ndërlidhjet

BARSELONË


Disa vende afrikane mund të humbin një të katërtën e krahut të punës shkaku i SIDA-s, tha Bernhard Schwartlaender nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.
Në konferencën ndërkombëtare mbi SIDA-n që mbahet në Barselonë, ekspertët thanë se epidemia është në fazën fillestare, dhe gjithnjë e më shumë përhapet në Azi dhe Evropën lindore, kurse në 20 vitet e ardhshme mund të shkaktojë vdekjen e 70 milionë njerëzve.
XS
SM
MD
LG