Ndërlidhjet

ATHINË


Një furtunë e papritur sot e përfshiu kryeqytetin e Greqisë, kurse reshjet e mëdha të shiut dhe breshërit shkaktuan vdekjen e një personi.
Policia tha se migranti shqiptar, 35-vjeçari Gjorgjo Pertufi kishte pësuar nga rrëzimi i një murit në qendër të qytetit, njofton Associeted Press.
XS
SM
MD
LG