Ndërlidhjet

DUSHANBE


Afganistanit mund t’i ofrohet bashkëpjesëmarrja në formacionin Evropian të sigurisë – ka thënë gjatë një vizite në kryeqytetin e Taxhikistanit, kryesuesi i rradhës i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian, portugezi Antonio Martin da Cruz.
Ministri i jashtëm i Portugalisë saktësoi se OSBE-ja është në pritje të një kërkese zyrtare nga ana e qeverisë afgane.
XS
SM
MD
LG