Ndërlidhjet

VARSHAVË


Perandori i Japonisë, Akihito dhe e shoqja Miçiko, kanë mbërritur sot në Poloni, pas tre ditësh qëndrimi në Pragë ku çifti perandorak u takua edhe me presidentin Vacllav Havel. Akihito e lëvdoi zotin Havel për çka ai e quajti ‘kontribut personal të tijin në rindërtimin e demokracisë në Republikën Çeke dhe promovimin e vlerave etike’.
XS
SM
MD
LG