Ndërlidhjet

TIRANË


Burimet nga Tirana njoftojnë se kryeministrit aktual të Shqipërisë, Pandeli Majko, i është kërkuar dorëheqja nga kryetari i partisë socialiste në pushtet, Fatos Nano, gjatë një takimi mes tyre.
Majko, i cili e ka marrë pushtetin disa muaj më parë, pas konfliktit mes Nanos dhe kryeministrit të atëhershëm, Metës, i ka dhënë përgjigjje negative kësaj kërkese.
XS
SM
MD
LG