Ndërlidhjet

ANKARA


Shefja e opozitës turke Tansu Ciller, ka deklaruar pas takimit me kryeministrin aktual turk, Bulent Eçevit, se ai nuk ka në plan të japë dorëheqjen apo të mbajë zgjedhje të parakohshme.
Kryeministri turk Bulent Eçevit ka emëruar sot 4 ministra të rinj, pas dorëheqjes së 4 ministrave dhe 26 parlamentarëve të Partisë Demokratike të Majtë të Eçevitit .
XS
SM
MD
LG