Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon, tha se bisedimet e para mes zyrtarëve të lartë izraelitë dhe palestinezë mund të ndihmojnë në pakësimin e dhunës mes dy palëve.
Ndonëse paqja mund të duket larg, mendoj se janë hapur “disa dritare drejt saj”, veçoi Sharon.
Kryeministri izraelit i bëri këto komente pas takimeve të ministrit të jashtëm, Shimon Peres me ministra të kabinetit palestinez.
XS
SM
MD
LG