Ndërlidhjet

ASTANA


Zyrtarë të Kazakistanit dhe Shteteve të Bashkuara sot e nënshkruan memorandumin që i lejon aeroplanët amerikanë të shfrytëzojnë aeroportin ndërkombëtar në Almati, në kuadër të luftës kundër terrorizmit në Afhganistan.
Prej fillimit të fushatës në Afganistan, në tetorin e vjemë, mbi 2.000 ushtarë të Shteteve të Bashkuara gjenden në dy vendet tjera të Azisë Qendrore, Kirgistan dhe Uzbekistan.
XS
SM
MD
LG