Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri i Turqisë Bulent Ecevit e tuboi sot kabinetin qeveritar pas dezertimeve të ministrave dhe deputetëve nga Partia Demokratike e Majtë e tij, dhe thirrjeve për zgjidhje të parakohshme parlamentare.
Mbledhja e qeverisë është e para prej 29 prillit, pasi sëmundje të ndryshme e lanë anash kryeministrin 77-vjeçar nga udhëheqja me qeverinë.
XS
SM
MD
LG