Ndërlidhjet

ZAGREB


Me vendimin e presidentit Stipe Mesiq, Ivica Raçan është ri-emërtuar kryeministër i Kroacisë.
Mesiq tërhoqi vërejtjen se kabineti i ri duhet të përmbahet nga grindjet e brendshme dhe të fokusohet në problemet ekonomike në rritje të Kroacisë.
XS
SM
MD
LG