Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm i Rusisë Igor Ivanov është takuar në Moskë me Edmund Stoiber, sfiduesin e kancelarit gjerman Gerhard Schroeder në zgjedhjet e ardhshme të shtatorit.
Ivanov dhe Stoiber e kanë theksuar rëndësinë e marrëdhënieve midis Rusisë dhe Gjermanisë në forcimin e sigurisë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG