Ndërlidhjet

TBILISI


Rusia ka kërkuar bashkëpunim me Gjerogjinë për të luftuar kundër rebelëve çeçenë, që besohet se fshihen në kufirin malor mes Gjeorgjisë dhe Çeçenisë.
Për këtë do të rritet bashkëpunimi i shërbimeve sekrete të dy vendeve dhe agjencive shtetërore që merren me sigurinë.
Por burimet qeveritare të Gjeorgjisë kanë thënë se nuk është diskutuar mundësia e operacioneve ushtarake të përbashkëta.
XS
SM
MD
LG