Ndërlidhjet

AMAN


Kryeministri i Jordanisë, Ali Abdul Rageb, ka deklaruar se “një sulm amerikan ndaj Irakut do të ndezë rajonin” dhe do të ketë pasoja të rënda ekonomike e politike .
Kundërshtimi jordanez erdhi pas deklaratave të presidentit amerikan George Bush, për rrëzimin e Sadam Huseinit.
Kryeministri Rageb hodhi poshtë deklaratat e shtypit perëndimorse Jordania i ka lejuar Uashingtonit, përdorimin e bazave të saj ushtarake.
XS
SM
MD
LG