Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një 13 vjeçar dhe një polic palestinez janë goditur për vdekje, ndërsa 2 të tjerë janë plagosur nga forcat izraelite, gjatë një aksioni rutinë të këtyre të fundit, në Rripin e Gazës, bëjnë të ditur burimet palestineze.
Ndërkohë një gazetar palestinez i plagosur dje gjatë operacionit izraelit në Xhenin ka vdekur nga plagët e marra.
Ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Ben Eliezer, ka deklaruar se janë arrestuar 15 palestinezë që përgatiteshin për atentatorë vetvrasës.
XS
SM
MD
LG