Ndërlidhjet

PRISHTINË


Rreth 1 mijë shqiptarë kanë protestuar sot në Prishtinë duke kërkuar lirimin e anëtarëve të Trupave Mbrojtëse të Kosovës dhe të disa ish ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët janë arrestuar nga policia e Kombeve të Bashkuara, si të dyshuar për krime kundër bashkombasve të tyre.
UNMIK ka hedhur poshtë akuzat se arrestimet drejtohen kundër Trupave Mbrojtëse të Kosovës.
XS
SM
MD
LG