Ndërlidhjet

HAGË


Prokuroria e Gjykatës së Hagës ka konfirmuar se ish-presidenti jugosllav Zoran Liliq në Hagë ka shkuar në bazë të urdhëresës detyruese gjyqësore për të dëshmuar kundër Sllobodan Millosheviqit.
Zoran Liliq në Hagë gjendet vetëm si dëshmitar dhe jo si i dyshuar, ka bërë të ditur prokuroria e Gjykatës së Hagës.
Avokatët e Liliq kanë deklaruar për Asoshietid press se Zoran Liliq është dërguar me dhunë në Hagë dhe se një gjë e tillë në praktikën gjyqësore është e paprecedent.
XS
SM
MD
LG