Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti pakistanez planifikon të krijojë një Këshill të Sigurisë Kombëtare, me pushtet të tillë që mund të pezullojë kabinetin qeveritar dhe parlamentin.
Musharaf tha se ky këshill do të përfshijë presidentin, kreun e opozitës, kryeministrin dhe shefin e forcave të armatosura.
Kundërshtarët e tij mendojnë se këto ndërrime kushtetuese i shërbejnë vetëm konsolidimit të pushtetit të Pervez Musharafit.
XS
SM
MD
LG