Ndërlidhjet

UEBERLINGEN


Zvicra ka ofruar kompenzime dhe ka pranuar se kontrollorët e saj të trafikut ajror janë pjesërisht fajtorë për përplasjen e javës së kaluar të dy aeroplanëve, që shkaktoi vdekjen e 71 njerëzve.
Ministri i transportit Moritz Leuenberger tha gjithashtu se zyrtarët nuk kanë vepruar si duhet pas përplasjes.
XS
SM
MD
LG